Joga w domu

Jog@ w sieci
(sesje indywidualne)


 

 

Joga jest nauką o właściwym życiu, działa na wszystkie aspekty osoby : fizyczny, witalny, psychiczny, emocjonalny i duchowy. Joga jest środkiem równoważenia i harmonizacji ciała, umysłu i emocji. Nauka jogi zaczyna działać już na najbardziej zewnętrznym aspekcie - fizycznym ciele. Joga ma na celu doprowadzenie różnych funkcji organizmu do koordynacji, tak aby działały dla dobra całego ciała. Fizyczne i psychiczne oczyszczenie  oraz wzmocnienie jest jednym z najważniejszych osiągnięć jogi, pod tym względem joga diametralnie różni się od ćwiczeń fizycznych. 

Praktyka jogi bezpośrednio wpływa na równowagę w układzie nerwowym i hormonalnym, ma to bezpośredni wpływ na wszystkie inne układy i narządy organizmu ( asany przeznaczone są do delikatnego masażu organów, mięśni),  a spokojny umysł przynosi wewnętrzną siłę i pewność siebie, jest to bardzo ważne dla dobrego zdrowia.

 
 
GettyImages-536908111_Fixed.jpg

YOGASANY
(Hatha Yoga - Satyananda Yoga)

Hatha joga wzmacnia organizm i poprawia zdrowie. Asany uwalniają napięcia. Regularna praktyka utrzymuje ciało fizyczne w optymalnym stanie i sprzyja zdrowiu nawet w niezdrowym ciele. Poprzez praktykę asan,  doświadczana jest zwiększona pewność we wszystkich dziedzinach życia.

 

YOGA NIDRA
( relaksacja)

Yoga Nidra  jest systematyczną metodą wywoływania pełnego odprężenia fizycznego, umysłowego i emocjonalnego, ma na celu uwolnienie emocji, uczuć i napięć powstałych w ciele oraz umyśle.

 

Yoga nidra
00:00 / 24:54
Yoga nidra
00:00 / 30:19

MEDYTACJA i PRANAYAMA
(praca z oddechem)

 

Medytacja jest formą wycofania zmysłów do wewnatrz, wyciszenia ciała i umysłu, co wpływa bezpośrednio na prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego.

W czasie trwania sesji medytacji istnieje możliwość pełnej regeneracji dla ciała i umysłu.

Medytacja jest antidotum na przewlekły stres czy fizyczne zmęczenie, przepracowanie.

To okazja na zatrzymanie się, bierność, eliminację zbędnych bodźców. Regularne sesje niwelują oznaki stresu, pomagają w problemach z bezsennością. 

Antar mouna, Ajapa Japa -  medytacja do uzyskania wewnętrznej ciszy.


 

Kaya Sthairyam  - medytacja dla stabilności ciała i umysłu

Anuloma Viloma & Bhramari pranayama - jest to medytacja z pranajamą (oddechem prowadzonym), której celem jest przeciwdziałanie psychicznemu i fizycznemu napięciu.

Anuloma Viloma&Bhramari pranayama
00:00 / 20:52
Medytacja Ajapa Japa
00:00 / 24:51
Antar mouna
00:00 / 12:03
Kaya Sthairyam
00:00 / 11:24
 
medytacja

Indywidualna sesja trwa 50 minut, koszt to 100 zł. Sesje odbywają się na platformie internetowej Zoom na żywo, dzięki temu można wybrać termin o wybranej godzinie, a przede wszystkim we własnej przestrzeni skorzystać z prowadzenia nauczyciela podczas praktyki jogi. Hatha Yoga styl Satyananda Yoga można nazwać jogą  terapeutyczną, relaksacyjną. Asany nie są ćwiczeniami fizycznymi, są przyjemnymi, rozluźniającymi pozycjami dostosowanymi do indywidualnych możliwości każdej osoby. Asany nie są wykonywane z wysiłkiem, napięciem, dyskomfortem. Yogasany oraz pranayama i medytacja są przede wszystkim łatwe do zapamiętania dlatego następnie można już po pierwszej sesji kontynuować je w domu, zawsze podawane są szczegółowe instrukcje. Taki jest też cel indywidualnych sesji, by kolejno jogin praktykował nabytą wiedzę i umiejętności podczas samodzielnej praktyki. Yogasany są bezpieczne i specjalnie wybrane indywidualnie do potrzeb osoby. Satyananda Yoga nie jest stylem Hatha Yogi fitness, akrobatycznej. Nauczyciel nie gimnastykuje się przed uczniem, pokazuje asanę jeżeli zachodzi taka potrzeba, ale przede wszystkim poprzez słowne jasne i klarowne prowadzenie uczy asan. Po całej sesji  następuje uczucie przyjemnego rozluźnienia połączone z odczuciem relaksu i wewnętrznego spokoju. Indywidualna pełna sesja zaczyna się na ogół od wstępnej wyciszającej medytacji, następnie wprowadzane są yogasany do indywidualnej pracy na macie ze wsparciem nauczyciela, kolejno następuje część relaksacyjna, czyli yoga nidra, a na zakończenie medytacja z pranayamą czyli oddechem świadomie prowadzonym. Istnieje możliwość modyfikacji indywidualnej sesji  np. można wybrać wyłącznie relaksację lub medytację czy pranayamę bez asan. To wspaniałe doświadczenie, zapraszam serdecznie.

Opinie osób, które uczestniczą w regularnej praktyce jogi i medytacji:

Nie znałam do tej pory stylu Satyananda Yogi, której uczę się online, jestem bardzo zadowolona, że w przyjemny, spokojny i rozluźniający sposób mogę pracować ze swoim ciałem.  Nie mogłam podjąć lepszej decyzji, by w tym miejscu na jogę zainwestwać w swój rozwój, to wyciszające, relaksującei budujące siłę ciała i umysłu sesje. Pani instruktor jogi, to miła i spokojna osoba, od której emanuje mądrość i zrównoważenie jogina, ma bardzo dużą wiedzę oraz w sposób prosty i jasny przekazuje jak mam praktykować asany, medytację, pranayamę. Bierze pod uwagę moją indywidualną historię i kondycję fizyczną, wszystko jest dostosowane i omawiane tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty. To nietuzinkowa forma jogi, efekt czułam już po pierwszej sesji.

Monika Filipiak

Do tej pory uczestniczyłam w grupowej jodze w centrach fitness lub studiach jogi. Gdy pierwszy raz zdecydowałam się na indywidualną sesję i jeszcze dodatkowo w sieci byłam zaskoczona takimi dobrymi efektami. Nauczyciel zajmuje się tylko mną i tym jakie możliwości ma moje ciało, wszystkie asany i techniki medytacji i oddechu są tłumaczone w prosty sposób, przez całą sesję jestem prowadzona indywidualnie i mam poczucie, że to jest prawdziwa joga. Cena jest taka jak za większość zajęć grupowych. Nie muszę wychodzić z domu, rozkładam matę w wybranym dniu i nauczyciel prowadzi i uczy mnie praktykować jogi w bezpieczny sposób. To jest według mnie  nowoczesny styl nauki, dostosowany do aktualnych czasów.

Paulina Kochelak

Yoga w sieci jest dla mnie oazą spokoju i pracy nad swoim ciałem, to miejsce w którym pod okiem Pani nauczyciel, która jest moim zdaniem  wyjątkową osobą, kochającą jogę od której dużo się uczę. Cieszę się, że jestem profesjonalnie prowadzony, by uczyć się Yogi, po każdej sesji wiem, co mam praktykować samodzielnie, zawsze mogę zadawać pytania, po prostu indywidualne podejście jest strzałem w dziesiątkę w przypadku pracy z ciałem, a komfort nie obcowania w  grupie dodatkowym atutem. Cena jest bardzo przyjazna, obraz i widoczność na zoom właściwa. Każdą sesję kończę z uczuciem ukojenia, zadowolenia z wykonannej pracy nad sobą.

Bartek Jakubczyk

 

Jog@ w sieci

 

             

 

Proszę wybrać dogodny termin i poczekać na wiadomość e-mail ze szczegółami technicznymi dotyczącymi jogi w sieci. Sesję jogi również można anulować w kalendarzu samodzielnie, wszystkie informacje zostaną przesłane po dokonaniu rezerwacji. Jog@ w sieci przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Istnieje możliwość umówienia sesji również telefonicznie bądź mailowo. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu. Do zobaczenia online!

received_2766079833483384.jpeg

Dyplomowany nauczyciel jogi i medytacji Satyananda Yoga

( Bihar School of Yoga, Satyananda Yoga Academy Europe)

tel. 663-557-490

jogawsieci@gmail.com

 
poza Joga